10 wskazówek, które każdy może zastosować, aby zaoszczędzić więcej pieniędzy i wydawać mniej
W dzisiejszych czasach oszczędzanie pieniędzy jest najwyższym priorytetem dla wielu osób i rodzin. Wprowadzenie środków oszczędzania pieniędzy może pomóc rodzinom przygotować się na lepszą przyszłość. Ograniczenie budżetu rodzinnego może być trudne, ale z pewnością nie jest niemożliwe. Istnieje wiele prostych środków, które każdy może wykorzystać, aby zaoszczędzić pieniądze. Poniższe dziesięć wskazówek zapewnia łatwy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na co dzień.

Jak skutecznie oszczedzać pieniądze ?

Jak skutecznie oszczędzać pieniądze ?

1.Wykorzystuj w pełni sprzedaż produktów. Kupowanie świeżych owoców i warzyw może wzmocnić zdrowie każdej rodziny. Niestety,te produkty często należą do najdroższych na  Twojej liście zakupów . Aby w pełni je potem wykorzystać, dowiedz się, jak zachować świeżą żywność. Kupuj masowo, gdy znajdziesz świetną wyprzedaż i odłóż na później kupione w ten sposób warzywa czy owoce.

2.Szukaj niedrogich alternatyw dla niektórych składników twojego pożywienia. Jeżeli przyrządzasz danie to może używasz drogich składników, które mogą przyczyniać się do niepotrzebnego wydatku. Szukaj tańszych producentów masła, śmietanki i innych drogich produktów. Istnieją niedrogie alternatywy dla prawie wszystkich często używanych składników.

3. Połącz ubezpieczenie samochodu, domu i na życie. Płacenie osobno za ubezpieczenie samochodu, życia i domu może być drogie. Zapytaj swojego agenta ubezpieczeniowego, czy otrzymasz zniżkę na cały pakiet w jednej firmie. Przed odnowieniem polisy ubezpieczeniowej rozejrzyj się i sprawdź, czy możesz znaleźć tańsze stawki ubezpieczenia samochodu. Możesz skorzystać z porównywarki ubezpieczeń takiej jak np. rankomat.pl itp.

4.Oceń swoje potrzeby związane z telewizją i Internetem. Szybki internet, abonamenty kablówki i telewizja satelitarna często mają sporą cenę. Dokładnie oceń, czy naprawdę potrzebujesz tych usług, zanim podpiszesz długotrwałą umowę. Poszukaj tańszych opcji i miej oczy otwarte na specjalne promocje i bonusowe pakiety.

5.Kup plan taryfowy „telefonu rodzinnego”. Większość osób uważa telefon komórkowy za absolutną konieczność. Możesz zaoszczędzić na kosztach telefonów komórkowych, kupując pakiet telefonu dla całej rodziny. Pamiętaj, aby dokładnie monitorować, ile minut i wiadomości tekstowych zużywa każdy członek rodziny. Jeśli możesz, unikaj kupowania planu transmisji danych LTE czy 3G, ponieważ może to być bardzo kosztowne.

6.Zastanów się nad zakupem odnowionej elektroniki. Wszyscy kochają posiadanie nowych zabawek elektronicznych. Zamiast kupować całkiem nową elektronikę z półki, sprawdź, czy producent oferuje odnowione towary. Odnowiona elektronika działa równie dobrze jak nowe modele i generalnie jest oferowana po obniżonej cenie.

7.Targuj się przy zakupach w mniejszych sklepach. Pamiętaj także, aby targować się, odwiedzając pchle targi i sklepy z używanymi towarami czy okoliczne sklepiki z owocami i warzywami.

8.Poszukaj lokalnych sklepów odzieżowych. Kupowanie nowej odzieży dla całej rodziny może być niezwykle kosztowne. Wyszukaj w swojej okolicy sklepy z odzieżą, w których możesz otrzymać niedrogie używane ubrania. Niekiedy możesz być pod wrażeniem jakości takich ubrań kupionych w tak zwanych „ciuszkach”.

9.Dołącz do list e-mail „newsletter” . Nikt nie lubi, aby jego skrzynka odbiorcza była zalewana wiadomościami-śmieciami i spamem lecz dołączanie do list e-mail sprzedawców jest jednak świetnym sposobem na otrzymywanie informacji o aktualnej sprzedaży i promocjach. Wielu sprzedawców oferuje również specjalne kupony dla subskrybentów.

10.Nagradzaj siebie za osiąganie celów oszczędnościowych. Jest to ważna metoda oszczędzania pieniędzy, której wielu ludzi nie praktykuje. Pamiętaj, aby osiągać cele oszczędnościowe i nagradzać się, gdy je zrealizujesz. Twoje nagrody nie muszą przynosić wysokich kosztów; mogą być tak proste, jak wycieczka do lodziarni lub lokalnego parku.

Author: finanfox

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.