Jakie są podobne firmy do SKOK Stefczyka ?

Jakie są podobne firmy do SKOK Stefczyka ?

Author: Konrad Kaczmarek

Share This Post On

1 Comment

  1. Kasa Stefczyka – podobnie jak pozostałe prowadzące w naszym kraju działalność spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe – jest instytucją o charakterze wspólnotowym. Tworzy ją grupa ludzi połączonych wspólną więzią. Osoby korzystające z usług Kasy Stefczyka nie są jak w przypadku banków klientami, lecz jej członkami.
    Kasa Stefczyka jest największą spośród ponad 50 spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych działających obecnie w Polsce. SKOK-i odrodziły się na polskim rynku finansowym po 1989 r. na gruncie kas spółdzielczych zakładanych przez dr. Franciszka Stefczyka. W poszanowaniu wartości, którym hołdują, propagują one patriotyzm gospodarczy i działanie dla realizacji misji społecznej.

    Na całym świecie instytucje podobne do Kasy Stefczyka znane są jako unie kredytowe. Działają w 103 krajach, a w skali globalnej należy do nich ponad 208 milionów ludzi. Siłę spółdzielczych instytucji i potrzebę istnienia alternatywy dla banków wyraźnie pokazała akcja Bank Transfer Day w USA zapoczątkowana przez młodą Amerykankę Kristen Christian. W proteście przeciwko podwyżkom opłat bankowych, w ciągu miesiąca ponad 650 tysięcy Amerykanów przeniosło 4,5 mld oszczędności z dużych amerykańskich banków do unii kredytowych – instytucji wspierających lokalną społeczność i działających w oparciu o tradycyjne wartości.
    Oficjalny Przedstawiciel Marki Kasa Stefczyka Justyna Kruszewska

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.