Witaj. Zaloguj się or Zarejestruj się


Jak wziąć kredyt hipoteczny, żeby nie żałować?

Posted by finanfox on Marzec 13, 2018 0 Comments Kategoria : Blog Tags : , , ,

 Jak wziąć kredyt hipoteczny, żeby nie żałować?

 

Po pierwsze: nie ufać swojej zdolności kredytowej! Banki zarabiają na kredytach i w ich interesie jest przydzielić nam kredyt maksymalnej wysokości, natomiast nasz komfort życia po zaciągnięciu pożyczki to dla banku sprawa drugorzędna. Przykładowo, jeżeli bank skalkuluje wysokość maksymalnej kwoty kredytu na 300 000zł, rozsądnym będzie skorzystać z pożyczki na poziomie 200 000zł, przy takim samym okresie kredytowania. Działanie to ma na celu uchronienie nas przed ewentualnym pogorszeniem sytuacji finansowej i uszczupleniem budżetu domowego – a takiego scenariusza nigdy nie można wykluczyć. Jeżeli natomiast sytuacja finansowa ulegnie poprawie, bez dodatkowych kosztów można dokonywać nadpłat i pozbyć się zobowiązania w krótszym czasie.

 

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

 
Po drugie: nie dać sobie wmówić czyichś pragnień! To, że znajomi kupują stumetrowe mieszkania na prestiżowych osiedlach, nie oznacza, że za wszelką cenę i wbrew rozsądkowi należy dążyć do tego samego celu. Również nie należy sugerować się opiniami osób prowadzących odmienny tryb życia, np. domator pracujący zdalnie o wiele lepiej odnajdzie się w domu na przedmieściach, niż fan nocnego klubowego życia, lub osoba niezmotoryzowana, pracująca na stałe w innej miejscowości. Sposobów na życie jest całe mnóstwo, i wybór dom – mieszkanie niewątpliwie powinien zapaść z uwzględnieniem naszego stylu bycia, zwłaszcza, że często przekłada się na to względy finansowe.
Po trzecie: skorzystaj z usług doradcy kredytowego! Ta forma pomocy nic Cię nie kosztuje (to bank wypłaca honorarium doradcy), a w szybki sposób możesz poznać najlepsze oferty banków i wybrać najlepszą. Zwłaszcza, jeśli to twój pierwszy kontakt z kredytami hipotecznymi i większość zagadnień jest nowa, być może niezrozumiała i wymaga dodatkowego wytłumaczenia – a dobry doradca kredytowy rozwieje wszelkie wątpliwości.
Po czwarte: zastanów się dwa razy, oblicz wszelkie za i przeciw, skonfrontuj różne opcje. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie wieloletnie, lecz dobrze przemyślane stanowi wspaniałe narzędzie finansowe.

 

 

Ocena:
Data wystawienia opinii:
Nazwa:
Opinia
Ocena autora:
41star1star1star1stargray

Dodaj komentarz